HAKKIMIZDA

Temmuz 2012 tarihinde “Bilgiyi öğrenirken öğreten, güncelleyen, geliştiren yani paylaşan bir ekip” yaratabilmek amacıyla yola çıktık… Kalite Yönetim Sistemleri, İş geliştirme, Satış, Pazarlama, Satın alma, Ticaret ve Dış Ticaret konularında çeşitli eğitim ve danışmanlık hizmetleri verdik..

2013 yılı başından itibaren 6331 Sayılı Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu doğrultusunda hizmet vermeye yönelerek çalışmalarımızı "İş Sağlığı ve Güvenliği" konusunda yoğunlaştırdık. Hızlı bir şekilde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkisini alarak, ATAK Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) olarak hizmet vermeye başladık.– A.OSGB

BİZ KİMİZ ?

ATAK Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) ülkemizin İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili son yıllardaki çabası ve 30.06.2012 tarihinde yayınlanmış ilgili Kanun sürecinde kurulmuştur.

2012 Temmuz “Bilgiyi öğrenirken öğreten, güncelleyen, geliştiren ve paylaşan bir ekip” olabilmek adına yola çıktık. Kalite Yönetim Sistemleri, İş geliştirme, Satış, Pazarlama ve Satın alma gibi konularda da eğitim ve danışmanlıklar vererek pek çok firma ile çalıştık. 2013 başında 6331 Sayılı Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu doğrultusunda Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi girişiminde bulunarak T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ ndan yetkili Özel Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olduk. Yaklaşık 4 yıldır OSGB olarak faaliyetimiz sürmekte olup çalışma hevesimiz ile dünyada saygı gören, bilinçli, gelişmiş, çalışkan bir ülke haline gelmemiz için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye gayret ediyoruz.

Uzun yıllar uluslararası önemli sanayi kuruluşlarında görev almış, A Sınıfı İSG Uzmanı yönetim kadromuz; Makine Mühendisleri Odası’nda çeşitli konularda bilirkişilikler yapmış olan Makine Mühendisi Onur Gücü (Sorumlu Müdür) ile özellikle tekstil ve kimya sektörlerinde deneyimli Kimya Mühendisi Petek Senkoş tan oluşmaktadır.  Genç, dinamik, hevesli bir ekip ile Bursa ve çevre illerinde ATAK OSGB olarak hizmetinizdeyiz.

“İş güvenliği uzmanlığı”, “İş yeri hekimliği” ve “Diğer sağlık personeli” hizmetlerimiz ile firmanız İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmalarına katkıda bulunmak isteriz. Gereken temel ve işinize uygun özel İş Sağlığı ve Güvenliği eğitim, uygulama ve yönlendirmeleri ile firmanız çalışma ortamının yerinde incelenerek tespit edilecek tüm tehlike ve risklerin değerlendirilmesi ile birlikte  “Risk Değerlendirmesi” yapılması, uygulamaların takip edilerek düzenli denetim ziyaretleri yapılması hizmet kapsamımızdadır. İlgili eğitimlerin alındığına dair belgelendirmeler, raporlamalar ve diğer tüm İş Sağlığı ve Güvenliği faaliyetleri firmamız tarafından yapılmaktadır.

Tam donanımlı bir İş Sağlığı ve Güvenliği merkezi olan ATAK OSGB, tüm çalışanlarıyla işinizi benimseyerek becerikli bir “İş Ortağı” olarak ve “Önce İnsan”  ilkesiyle hareket etmektedir.

Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında konuyla ilgili gerekliliklerin sağlanmasında ve sizlere hizmet vermekten onur duyacağımızı belirtmek isteriz.

Hedefimiz; tüm müşterilerimizin verimli ve sürdürülebilir bir kalkınma gerçekleştirmesine katkı sağlamak, İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünün oluşturulması ile sağlıklı ve güvenli işletmelerin devamlılığına katkıda bulunmak, çözüm ortağı olarak kalıcı ve uzun vadeli çalışmalar yürüterek güvenilir, saygın ve sektöründe öncü bir şirket olabilmektir.